Menu

Rubriky

SPOLEČNĚ | 21. srpna
2164
post-template-default,single,single-post,postid-2164,single-format-standard,eltd-core-1.0.3,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.16, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

21. srpna

21. srpna

1968 – jeden z nejtragičtějších roků v historii Československa. Je to rok, kdy byly zničeny mnohé naděje na svobodnější zítřky, a miliony Čechoslováků se na dlouhé dvě dekády ocitli v režimu, který demokracii připomínal jen z těžka.
Může se zdát, že 50 let je dostatečně dlouhá doba na to, aby se český a slovenský národ zvládl z této tragédie vzpamatovat, nesmíme však dopustit její zapomenutí, či překrucování skutečností, jako se o to někteří pokouší i dnes.
Toto jako potomci těch, co 21. srpen 1968 prožili, nesmíme dopustit. Zapomenutí dějin by znamenalo urážku pro ty, kteří je vytvářeli a hlavně prostor pro chyby těm, kteří je v budoucnu utvářet mají.
Proto si jako koalice uvědomujeme potřebu tyto události připomínat. I za nás tak u Pomníku obětem komunismu leží kytice, která znázorňuje naší úctu k dějinám.

Žádné komentáře

Odeslat komentář