Menu

Rubriky

SPOLEČNĚ | Demolice domů v ulici Na Nivách
2180
post-template-default,single,single-post,postid-2180,single-format-standard,eltd-core-1.0.3,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.16, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Demolice domů v ulici Na Nivách

Demolice domů v ulici Na Nivách

Radní města Ústí nad Labem schválili demolici domů v ulici Na Nivách. Je to sice to nejsnazší a nejlevnější řešení, ale ty většinou nebývají ta nejlepší. Přesto tento krok lze pochopit. To co není možné pochopit je, že město odmítá dotaci, která by pokryla 2/3 nákladů, které jsou odhadnuté na 16,5 mil. Kč. Proč město odmítá 10 mil. Kč, které může bez problémů získat?

Argumentace vedení je, že město by na pozemcích nemohlo 10 let stavět, ale co by zde chtěli radní postavit, nezveřejnili. Přitom hned ve vedlejší ulici U Lanovky mezi Jateční a Kekulovou je prostoru spousta a navíc se jedná z jedné strany ulice o pozemky v majetku města. Přesto se na těchto pozemcích desítky let o výstavbě neuvažovalo. Navíc plánovaný územní plán města počítá s výrazným snížením počtu obyvatel, tak o nedostatku nemovitostí v Ústí nelze mluvit. 

Otázkou tak zůstává, proč město nechce tuto dotaci využít a co radní plánují s těmito pozemky dál. Jednou z možností je, že se jedná o další nekoncepční krok města, který je způsoben chybějící strategií a vizí města. Druhá možnost pak je, že radní vědí, co by zde chtěli postavit, ale před veřejností to z nějakého důvodu tají. Bohužel ani jedna z těchto možností není pro město dobrá. To, že se tak radní rozhodli těsně před koncem volebního období a nezávisle na zastupitelstvu města je jen další ukázkou arogance moci a stylu vládnutí, který odmítáme.

https://sever.rozhlas.cz/ustecti-radni-schvalili-demolici-domu-v-ulici-na-nivach-mela-stat-pres-16-7598326

 

Žádné komentáře

Odeslat komentář