Menu

Rubriky

SPOLEČNĚ | Jezero Milada
2265
post-template-default,single,single-post,postid-2265,single-format-standard,eltd-core-1.0.3,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.16, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Jezero Milada

Jezero Milada

Chceme rozvoj v okolí jezera Milada. Chráněné ložisko uhlí? No a co?

V poslední době slyšíme neustálé výmluvy magistrátu a svazku obcí na to, že se na Miladě nic neděje, protože tam stát neodepsal ložisko uhlí a než se tak stane, nikdo nebude do tohoto území investovat. To je pouhým alibismem pro to, že se v této oblasti zatím téměř nic neudělalo. Odepsání zásob se jen tak nestane, protože to uhlí tam fyzicky je a jediný způsob jak jej odepsat je jej vytěžit. Ale to rozhodně nechceme!!!

Co s tím?

To, že je někde chráněné ložisko, neznamená, že se počítá s jeho vytěžením. Znamená to, že ty zásoby tam opravdu jsou. Neznamená to, že se zde nemůže stavět, nebo cokoliv dělat.

Po uzavření lomu Chabařovice zůstalo nejen ušetřeno stejnojmenné město, ale také nevytěžené zásoby uhlí.

Takovýchto ložisek je v celé České republice mnoho. Jedním z velkých ložisek černého uhlí je například oblast mezi Mělníkem a Mladou Boleslaví. Znamená to, že se zde neinvestuje a čeká se na odepsání zásob uhlí? Znamená to, že tu vzniknou doly? Nikoliv.

 

Znamená to pouze, že to uhlí zde reálně je.

Kdyby však jednou opravdu v energetice „šlo do tuhého“ a rozhodovalo by se, kde se bude těžit, přijde na řadu ekonomická a sociální analýza, kde právě neobydlené oblasti, kde se neinvestuje, půjdou na řadu jako první.

Proto je v zájmu nás všech, aby se návrat života do oblasti jezera Milada uskutečnil co nejdříve. Protože čím dřív a čím více se bude tato oblast rozvíjet, tím dál se bude toto ložisko posouvat na seznamu potenciálních těžebních lokalit.

Proto chceme rozvoj lokality na Miladě, i přestože je zde ložisko uhlí, na které se ale nechceme vymlouvat.

Žádné komentáře

Odeslat komentář