Menu

Rubriky

SPOLEČNĚ | Město pro rodinu, Ústí family-friendly
2241
post-template-default,single,single-post,postid-2241,single-format-standard,eltd-core-1.0.3,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.16, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Město pro rodinu, Ústí family-friendly

Město pro rodinu, Ústí family-friendly

Náš region se potýká nejen s mnoha problémy, které dlouhodobě Ústecko trápí, ale také s politickou krizí na magistrátu města Ústí nad Labem. V posledním volebním cyklu došlo k velkým rozkolům ve vedení města, které se podepsalo na celkové krizi fungování města. Městu chybí kvalitní vize a funkční strategie, která by Ústí dále posouvala. Vedou se boje mezi magistrátem a městskými obvody, jsou paralyzovány strategické investice a z města odchází mnoho nadaných lidí, kteří jsou základem pro prosperující město. Místo toho, aby se tento trend zvrátil, připravuje se nový územní plán na to, že město bude mít brzy jen 60 tisíc obyvatel. Spolky a platformy, které se snaží toto negativní směřování změnit, jsou vedením města ignorovány a místo konstruktivních jednání jsou spíše chápány jako opozice, proti které je nutné bojovat.

Naší snahou je výrazně změnit směřování města tím, že chceme podporovat zejména mladé, pracující rodiny s dětmi. Mnoho mladých lidí po škole z města odchází. Je nám jasné, že udržet je zde není snadné. Ústí nemůže konkurovat Praze, Drážďanům, Berlínu a dalším evropským velkoměstům. Pro studenty a mladé jsou tato města velkým lákadlem. Změna přichází v době, kdy mladí lidé zakládají rodiny a mají děti. Pro ty život ve velkoměstech není již tak snadný a v této době začínají přemýšlet, kde se dlouhodobě usadí. Rodáci z Ústí, kteří po škole odcházejí do Prahy, tak mají na výběr většinou bydlení v satelitech okolo Prahy, nebo hledat místo, kde budou chtít vychovávat svoje děti, jinde. Na ty by mělo naše město zejména cílit, aby se nejen naši rodáci, kteří získali cenné zkušenosti „ze světa“ vraceli se svými rodinami do svého domova. Velká výhoda pro rodáky je, že zde většinou mají své babičky a dědečky na hlídání, jejichž občasnou pomoc každý rodič rád využije. To jim jiné město nemůže nabídnout.

Město jim ale musí nabídnout mnohem víc. Kvalitní bydlení za cenu, kterou si mladé rodiny mohou dovolit. Bezpečné místo, kde nebudou mít strach své děti vychovávat. Volnočasové vyžití pro celou rodinu, dostupnost vzdělání a zaměstnání a to jak přímo ve městě, tak i možnost dojíždět do jiných měst díky kvalitní infrastruktuře. V rámci našeho programu budeme představovat několik konkrétních projektů, které mohou tyto body naplňovat. Chceme z Ústí mít moderní a zároveň zelené město, které bude mít nálepku „family-friendly“. 👨‍👩‍👧‍👦

Rodiny s dětmi jsou totiž pro nás priorita, která je dle našeho názoru základem prosperujícího města, jenž dává velký potenciál i do budoucna. Poté nebude nutné připravovat plány na město pro 60tisíc, ale pro více než 100tisíc spokojených a hrdých obyvatel Ústí nad Labem.

Žádné komentáře

Odeslat komentář