Menu

Rubriky

SPOLEČNĚ | Mgr. Dita Králová
1852
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1852,eltd-core-1.0.3,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.16, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Mgr. Dita Králová

Mgr. Dita Králová

Je mi 46 let, jsem vdaná. V roce 1990 jsem nastoupila studium češtiny a angličtiny na místní univerzitě a od té doby také učím. Za tu dobu jsem působila snad na všech typech škol – od mateřské po vysokou; na školách státních, církevních i soukromých. Mám 3 děti, takže školní problematiku znám také jako rodič. Jsem katolička, členka provinční rady dominikánských laiků, kde mám na starosti naše vztahy se zahraničím. Setkávám se díky tomu s mnoha zajímavými lidmi z celého světa – od universitních profesorů po kolegy z praxe a vidím, že je spousta věcí, na něž můžeme být doma hrdí, ale na spoustě musíme ještě zapracovat!

 

Děti stojí za investici – je to naše budoucnost!

Chtěla bych, aby naše školy byly skutečně “dílnou lidskosti”, jak si to přál už Komenský. Aby pomohly připravit děti na co nejlepší start do života – podle jejich skutečných potřeb. Aby se v nich žáci, učitelé i rodiče cítili dobře a společnými silami mmohli hledat a plně rozvíjet nejen nadání dětí, ale i jejich smysl pro zodpovědnost a zdravý vztah k sobě i svému okolí.

Budu proto usilovat o užší spolupráci škol s dalšími institucemi (zejména místní univerzitou) a maximální podporu a rozvoj volnočasových aktivit přímo ve školách – jakožto neformálního vyučování i prevence kriminality. V neposlední řadě budu také usilovat o větší přísun finančních prostředků do vzdělávání z různých zdrojů (z městského rozpočtu i grantů).