Menu

Rubriky

SPOLEČNĚ | Autobusové nádraží – alternativní varianta
2155
post-template-default,single,single-post,postid-2155,single-format-standard,eltd-core-1.0.3,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.16, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Autobusové nádraží – alternativní varianta

Autobusové nádraží – alternativní varianta

Jsme rádi, že náš návrh na nové autobusové nádraží v Ústí nad Labem vzbudilo konstruktivní diskuzi na toto téma. Jak jsme uvedli u původního návrhu, vybírali jsme z několika možností kam nádraží umístit. Chtěli bychom vám představit ještě jednu z uvažovaných možností, které se nám jeví jako optimální varianta z hlediska dopravního, ale bohužel naráží na několik realizačních překážek.

Jedná se o integrovaný terminál, který by se nacházel přímo před hlavním nádražím ČD. Z dopravního napojení na ostatní složky hromadné dopravy se jedná o ideální místo s případnou další možností konečných stanic, stání K+R a odstavného stání pro autobusy v ulici Přístavní, která je propojena podchodem.

Překážkami v realizaci je zejména to, že tyto pozemky jsou v majetku Českých drah. Dále by tato investice vyžadovala výraznější prostředky v odhadované výši 150 mil. Kč a změnu dopravní obslužnosti v okolí hlavního nádraží.

Budeme se samozřejmě pokoušet i prosadit nejprve tuto variantu. K realizaci však může dojít za podmínek dohody ohledně pozemků a dále získání dotace s maximální výší spoluúčasti města 20%.

Nechceme však slibovat něco, co nemůžeme zaručit, že je realizovatelné a proto jsme představovali variantu, která je bez problémů řešitelná. Stejný přístup máme i u ostatních našich projektů. Představujeme pouze takové projekty, kde jsme schopni zaručit jejich realizaci a neslibujeme nerealizovatelné. Pokud se ve finále podaří prosadit a zrealizovat ještě lepší varianty než které navrhujeme, budeme jen rádi.

Žádné komentáře

Odeslat komentář