Menu

Rubriky

SPOLEČNĚ | Autobusové nádraží
2143
post-template-default,single,single-post,postid-2143,single-format-standard,eltd-core-1.0.3,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.16, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Autobusové nádraží

Autobusové nádraží

Ústí nad Labem stále nemá své autobusové nádraží. Přestože téměř všechny politické subjekty slibovaly před volbami 2014 nové autobusové nádraží, vedení města za 4 roky situaci nevyřešilo.

My navrhujeme využít pozemek ve vlastnictví města, který se nachází v sousedství bývalého nádraží. Ústí nad Labem nepotřebuje žádné velké nádraží jako v minulosti. Podle současných linek postačují pouze 3 stanoviště.  Náš návrh počítá s rezervou a navrhuje 8 stanovišť. Nádraží takovýchto parametrů byla v jiných českých městech vybudována zhruba za 15-20 milionů Kč, což je v současných ekonomických silách města.

Areál bývalého nádraží pak může sloužit jako rozvojová zastavitelná plocha a stará nevzhledná budova bývalého nádraží může být stržena a nahrazena novou výstavbou. Avšak je nutné pro toto území vytvořit kvalitní územně plánovací dokumentaci, která neumožní investorovi výstavbu nějaké haly, ale kvalitní městské blokové výstavby a veřejného prostoru.

Pozn. Tento návrh neřeší architektonickou podobu nádraží, ale umístění nádraží. Uvedený návrh je pouze ilustrační.

Žádné komentáře

Odeslat komentář