Menu

Rubriky

SPOLEČNĚ | Brownfieldy
2238
post-template-default,single,single-post,postid-2238,single-format-standard,eltd-core-1.0.3,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.16, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Brownfieldy

Brownfieldy

V Ústí nad Labem se nachází spousta nevyužitých brownfieldů, které mají potenciál pro rozvoj města. Brownfieldy jsou často areály starých továren, které zaujímaly velkou plochu a dodnes jsou často obehnány betonovou zdí a uvnitř chátrají.

Pro řešení problému brownfieldů chceme vytvořit tlak na majitele pozemků a spolupráci města při řešení území. Velký význam pro nové využití takového území má územní plán města. Stávající brownfieldy nesmí být brány jako jedna velká homogenní plocha, ale snahou je fragmentovat toto území na menší pozemky, které mají rozdílné využití. Brownfieldy se skládají ze zeleně, budov, cest, nebo starých ekologických zátěží. Ke každému tomuto typu plochy musí být rozdílný přístup. Například zeleň lze mnohdy z brownfieldů vymezit jednoduše pouhou údržbou. Řešení jiných ploch je však složitější. Pro jiné pozemky je zase vhodné hledat investory nových výrobních ploch.

Jako první chceme řešit několik brownfieldů, jejichž plocha a využití by se mohla snadno změnit. Jedná se například o lokalitu Za Válcovnou, kde by mohla vzniknout nová výstavba, nebo bývalý pivovar Zlatopramen, který se může stát novým centrem Krásného Března.

Žádné komentáře

Odeslat komentář