Menu

Rubriky

SPOLEČNĚ | Co s komplexem u Hraničáře?
2192
post-template-default,single,single-post,postid-2192,single-format-standard,eltd-core-1.0.3,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.16, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Co s komplexem u Hraničáře?

Co s komplexem u Hraničáře?

Jak revitalizovat tento prostor, který je trnem v oku mnoha Ústečanů, kteří často volají po jeho zboření? Obytné prostory má jeden vlastník, obchodní prostory jiný a veřejný prostor vlastní město Ústí nad Labem. A právě tento veřejný prostor je možné změnit k nepoznání.

Ze zásobovacího prostoru a atria v horním patře lze vytvořit nákupní galerii. Zbořením nadchodů a schodišť lze obnovit původní rastr ulic a vytvořit nové náměstí, které propojí prostor za tímto komplexem směrem k ulici Winstona Churchilla. Lze vytvořit v tomto prostoru park. Lze vysázet stromy na ulici Masarykova. Lze rozšířit parkoviště vedle hotelu Vladimír. Lze toho spousty. 

Plán, jak naplnit tuto naši vizi, by měla připravit nově vzniklá Kancelář projektů města (KAPR). Ta by měla sdružovat nezávislé architekty, projektanty a další odborníky v dané problematice. Vedle přípravy projektů by KAPR měla připravovat i strategie financování a podání žádostí o příslušné dotace. Díky tomu by město zefektivnilo a zkvalitnilo přípravu projektů a získávání dotací.

Více o plánech na zřízení Kanceláře projektů města (KAPR) najdete v našem programu.

Žádné komentáře

Odeslat komentář