Menu

Rubriky

SPOLEČNĚ | Ostrov (kruháč pod Větruší)
2149
post-template-default,single,single-post,postid-2149,single-format-standard,eltd-core-1.0.3,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,borderland-ver-1.16, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2,vc_responsive

Ostrov (kruháč pod Větruší)

Ostrov (kruháč pod Větruší)

Městská část Ústí nad Labem – Ostrov bývala živou součástí centra města, jakousi branou směrem od řeky a spojka mezi centrem a Střekovem. Bohužel, po vybombardování na konci války se již nedokázala obnovit a dnes je to pro mnohé pouze „kruhák pod Větruší“. Dnes má celá tato část jediné využití a to jako dopravní lokalita.

Naše vize by chtěla tuto část města opět oživit. I v dnešní době tudy prochází mnoho obyvatel města, kteří tu buď parkují, nebo chodí přes železniční most na Střekov. Toto místo ale za současných podmínek není pro pěší a cyklisty moc přívětivé a dokonce i v některých místech nebezpečné. Představa, že se tudy s dětmi projdete na výlet na Větruši je děsivá a proto si to mnoho rodin raději rozmyslí. 

Lokalita by však mohla opět sloužit jako spojka se Střekovem od OC Fórum, umožnit bezpečnou pěší cestu na Větruši, mohla by pomocí napojení na odstavné parkoviště snížit dopravní zatížení a parkování v centru města a také by umožnila cyklistům se bezpečně dostat z cyklostezky na střekovském nábřeží do centra města.

Nejen na tento projekt se budeme snažit získat dotace, abychom mohli udělat z této vize realitu a tím opět probudit Ostrov k životu. #společněústí

Ing. Zbyněk Novák – lídr MO Ústí nad Labem – město

Žádné komentáře

Odeslat komentář